Очаквайте в 15:00 Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16)

Три спасени мачбола и велик обрат за Раонич срещу Надал, Федерер безкомпромисен

Четирикратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 5,38 милиона долара. Поставеният под номер 2 Федерер разгроми деветия в схемата Томаш Бердих от Чехия с 6:4, 6:0 за 68 минути.

Швейцарецът не даде нито една възможност за пробив на съперника си и пласира 21 печеливши удара в двубоя. Той проби за 4:3 в първия сет, а след 5:4 взе седем поредни гейма, за да триумфира.

"Удрях топката много добре и успявах да натисна Томаш от основната линия. Той нямаше добър ден на сервис и това ми позволяваше да контролирам разигравания и мача. Доволен съм, защото в последно време имах проблеми в мачовете срещу него", коментира миналогодишният вицешампион Федерер.

За място на финала швейцарецът ще се изправи срещу номер 6 Милош Раонич (Канада). Раонич пласира 19 аса, спаси три мачбола и елиминира трикратния победител Рафаел Надал (Испания) с 4:6, 7:6(10), 7:5 след почти три мача игра, за да запише първи успех в шест мача срещу испанеца.

Надал стартира силно и проби още в третия гейм, а след това нямаше проблеми да вземе първия сет. Във втората част той пропусна общо пет възможности за нов пробив в първия, пети и в деветия гейм, а след това пропиля три мачбола в тайбрека, който Раонич взе драматично с 12:10 точки.

В решаващия трети сет канадецът проби за 6:5, а след това нямаше проблеми да затвори мача при собствен сервис. "Чувствам се прекрасно. Имах своите възходи и падения по време на целия мач, но се борих до края и намерих верния път. Имах късмет в някои ситуации, което също помогна", заяви Раонич.

В другия полуфинал ще се срещнат защитаващият титлата си Новак Джокович (Сърбия) и Анди Мъри (Великобритания) в повторение на мача за титлата на Откритото първенство на Австралия през януари, когато Джокович спечели в четири сета.