Валенсия разпиля Елче и Гари Родригес в местното дерби (видео)

Отборът на Валенсия продължава с прекрасното си представяне в Примера дивисион. Тази вечер "прилепите" записаха повече от изразителна победа с 4:0 в местното дерби срещу Елче от 28-ия кръг и така 7 поредни мача нямат загуба, като са записали 6 победи и 1 равенство. Андре Гомеш в 44-ата, Пако Алкасер в 57-ата, автогол на Енцо Роко в 71-ата и попадение на Николас Отаменди в 92-ата минута донесоха успеха на гостите в този двубой. В стартовите единадесет за домакините пък започна бившият играч на Левски Гари Родригес, който бе заменен в 75-ата минута.

През първото полувреме мачът изглеждаше сравнително равностоен, но играчите на Валенсия бяха по-опасни в предни позиции. На два пъти голове на Пако Алкасер бяха отменени заради засади в 16-ата и 31-ата минута. В 44-ата минута обаче "прилепите" все пак стигаха до откриване на резултата. Пабло Пиати центрира за Софиан Фегули, който от малък ъгъл от воле затрудни вратаря, а Андре Гомеш от близо довкара избитата топка за 0:1.

През втората част за гостите бе далеч по-лесно и те без проблем довършиха съперника. В 57-ата минута Гомеш центрира за Алкасер, който от близо засече топката за 0:2. След това в 71-ата минута Антонио Бараган напредна по дясното крило и центрира по земя, а Енцо Роко си отбеляза автогол. В добавеното време на мача и Отаменди записа името си сред голмайсторите, като засече с глава центриране от корнер на Пиати за крайното 0:4.

Така Валенсия вече има актив от 60 точки и все по-здраво държи 3-ото място във временното класиране. Елче пък се намира на 15-ото място с 27 точки.