Кутровски на полуфинал на "Чалънджър" в Канада

Димитър Кутровски се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" в канадския град Дрюмондвий с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство. Кутровски победи Алекс Кузнецов (САЩ) с 6:4, 6:3 за 75 минути и достигна до полуфиналите на турнир от серията "Чалънджър" за пръв път в кариерата си. Българинът направи един пробив в първия сет, а във втората част взе подаването на съперника си за 2:1 и в последния девети гейм.

Така 27-годишният софиянец заработи 2510 долара и 33 точки за световната ранглиста, в която заема 327-ото място в момента. Втората ракета на България очаква победителя от мача между номер 7 Франк Данчевич (Канада) и квалификанта Матео Донати (Италия) за място на финала.