Макарайнен спечели спринта в Ханти-Мансийск и съкрати аванса на Домрачова на 9 точки

Кайса Макарайнен (Финландия) спечели спринта на 7.5 километра на Световната купа по биатлон в руския зимен център Ханти-Мансийск. Тя измина дистанцията за 19:49,1 минути и направи една грешка в двете стрелби. За Макарайнен това е шеста победа за сезона и 15-а в кариерата. Втора на 14.2 секунди остана Лаура Далмайер от Германия също с един пропуск на огневия рубеж.Трета се нареди лидерката в генералното класиране за сезона Даря Домрачова от Беларус. Тя направи две грешки в стрелбата и осtана на 15.5 секунди от Мекерайнен.

Българката Десислава Стоянова завърши 50-а с две грешки и пасив от 2:36.5 минути, а Емилия Йорданова е 57-а с два пропуска и на 2:54.8 минути. Двете се класираха за утрешното преследване. В състезанието участваха 71 биатлонистки.

Две състезания преди края на сезона първите две в класирането за Световната купа са само на 9 точки разлика. Даря Домрачова остана на върха с 1005 точки актив. Втора е Кайса Макарайнен с 996 точки, а трета - украинката Валя Семеренко със 798 точки. Емилия Йорданова е 74-а с 20 точки, а Десислава Стоянова с 79-а с 15 точки.