ДИТ все по-близо до титла след успех над Левски в U17

Лидерът в Елитната група до 17 година на България ДИТ победи с 1:0 Левски в най-интересния мач от 28-ия кръг на първенството на стадион "Драгалевци". Момчетата на Христо Арангелов напълно надиграха "сините" и заслужено стигнаха до успеха с гол в 75-ата минута на Георги Русев от дузпа. Бившият футболист не остави шансове на колегата си в националния отбор Шейтанов, който спаси всичко възможно преди това.

Футболистът на "сините" Георги Кузовски игра с ръка в наказателното поле и получи червен картон при отсъждането на 11-метровия наказателен удар.

Успехът бе 20-и за домакините, които са все по-близо до шампионската титла в дебютния си сезон. Тимът на ДИТ вече има 64 точки, като има преднина от шест точки пред втория и третия ЦСКА и Литекс. Поражението свали "сините" на четвърта позиция с 57 точки шест кръга преди края на сезона.