Барса се измъчи в Белград, но си спечели билет за 1/4-финалите на Евролигата

Барселона победи Цървена Звезда със 77:73 (37:32) в Белград и си осигури място на четвъртфиналите в Евролигата по баскетбол за мъже. Испанският гранд е на второ място в група "Е" след 11-ия кръг с 19 точки, колкото има и лидерът Реал Мадрид, който тази вечер гостува на Панатинайкос в гръцката столица Атина.

Барса пропиля аванс от 32:21 от средата на втората част и в началото на последната четвърт дори изоставаше с 48:52. Силна серия от 16:4 точки донесе нов обрат и каталунците дръпнаха с 64:56, а в последните пет минути удържаха преднината си.

Защитаващият титлата си Макаби (Тел Авив) също се доближи да класиране за фазата на елиминациите след 79:72 (43:34) над гостуващия Жалгирис. Израелците са трети в подреждането с 18 точки. Джеръми Парго се отличи с 26 точки, а Девин Смит добави 19 точки и 5 борби за успеха. За литовците като най-резултатен с 19 точки завърши резервата Астурас Милакнис.

АЛБА Берлин постигна важен успех над последния в класирането Галатасарай с 75:68 (38:26) в борбата си за място на четвъртфиналите. Германците се изкачиха на четвъртото място с 16 точки, след като Марко Банич вкара 15 точки, Леон Радошевич добави 11, а Реджи Рединг допринесе с 10 точки, 10 асистенции и 5 борби. За турците, който вече нямат шансове да продължат напред, с по 16 точки най-добри бяха Зоран Ерцег и Ендер Арслан.

Лидерът в група "F" ЦСКА Москва, който вече си осигури място на четвъртфиналите, разгроми домакина Уникаха Малага с 95:77 (47:42) и събра 20 точки. Милош Теодосич беше лидер за руснаците с 25 точки и 8 асистенции. Нандо Де Коло добави 19 точки и 6 асистенции, а Саша Каун завърши с 16 точки и 4 борби. За испанците най-добър с 14 точки и 7 борби беше резервата Фран Васкес. Уникаха е предпоследен с 13 точки и няма шансове да се класира за елиминациите.

В друг мач от групата Ефес Истанбул постигна важна победа над гостуващия Нижний Новгород с 79:75 (48:39) и се утвърди на четвъртото място с 16 точки. Милко Биелица беше най-резултатен за турците с 15 точки. Артсьом Парахуски завърши с 22 точки и 7 борби за руснаците, които останаха шести с 14 точки.