Ягър вече е №5 във вечната ранглиста на реализаторите в НХЛ

Яромир Ягър се разписа при победата на Флорида с 3:1 над гостуващия Детройт и със 718-ото си попадение измести Фил Еспозито от петото място във вечната ранглиста на най-добрите реализатори в Националната хокейна лига.

43-годишният чешки нападател откри резултата в средата на втората част, а малко по-късно асистира и за втория гол на Брендън Пири. Скоти Ъпшал направи резултата класически, а Ерик Коул реализира почетния гол за гостите.

Ягър е само на 13 попадения е четвъртия в класацията на най-добрите голмайстори в лигата Марсел Дион. Засега не е ясно дали ще продължи кариерата си за още един сезон, за да се опита да навакса това изоставане.

Монреал измести Анахайм от върха в НХЛ, след като разгроми гостуващия Каролина с 4:0 и събра 97 точки. Дейл Уейс се отличи с гол и асистенция, а вратарят Кари Прайс отрази всичките 31 удара и записа осми "шътаут" за сезона и 33-и в кариерата си.

Сейнт Луис пропусна да поведе в класирането, след като загуби с 1:2 след дузпи при гостуването си на Уинипег и има актив от 96 точки. Дрю Стафорд изравни в 13:16 минута на третата част, а след това вкара и при наказателните удари, а домакините за първи път през сезона стигнаха до победа, след като изостават след първите две третини. Капитанът Андрю Лад вкара решаващата трета дузпа за успеха.

Гостите поведоха чрез Дейвид Бейкс във втория период, а и при дузпите също взеха аванс след точен изстрел на Ти Джей Оши, но след това Владимир Тарасенко и Александър Стеен пропуснаха, а Стафорд и Лад реализираха, за да донесат победата на Уинипег.

Кайл Търис завърши с два гола и асистенция при победата на Отава над гостуващия Бостън с 6:4. Александър Овечкин се разписа два пъти за успеха на Вашингтон като гост на Минесота с 3:2. Овечкин е лидер при реализаторите за сезона с 47 попадения и води в класацията по точки със 73.

Кълъмбъс постигна обрат от 0:2 до 6:2 при гостуването си на Ванкувър. Марк Дано се отличи с два гола и асистеция, а Александър Венберг добави попадение и асистенция.