Драма и загуба за Кутровски в Канада

Димитър Кутровски отпадна на четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" в канадския град Дрюмондвий с награден фонд 50 хиляди долара и гостоприемство. Кутровски и Гонсало Ескобар (Еквадор) загубиха драматично от поставените под номер 2 Кевин Кинг (САЩ) и Дийн О'Брайън (Южна Африка) с 5:7, 6:4, 9-11 след 73 минути игра. Двамата пропуснаха мачбол при 9:8 точки в шампионския тайбрек и допуснаха обрат.

27-годишният софиянец все пак заработи 320 долара и 17 точки за световната ранглиста при дуетите.

В схемата на сингъл Кутровски ще играе тази вечер на четвъртфиналите срещу Алекс Кузнецов (САЩ). Двамата не са се срещали досега, а 28-годишният натурализиран украинец Кузнецов е 199-и в класацията на АТП, със 128 места по-напред от българския си съперник.