Вратари спасиха скандален Левски от голямо унижение на "Герена" (видео+галерия)

Отборът на Левски започна трагично представянето си във втората шестица на "А" група срещу Хасково на стадион "Георги Аспарухов". Тимът на Стойчо Стоев по чудо завърши наравно 1:1, като за това основна вина имат двамата вратари в мача. Първо в 69-ата минута Николай Банков буквално подари изравнителното попадение на "сините", вкарано от Антонио Аниете. "Сините" имаха само още един опасен удар в неговата врата за 90 минути и той бе дело на Либан Абди в 79-ата. Преди това Димитър Алексиев бе извел гостите в 15-ата минута.

Другият страж в мача - Боян Йоргачевич, пък със страхотни изяви спаси тима си от унизително поражение срещу последния в класирането. Бившият национал на Сърбия запази вратата си в 84-ата и 87-ата минута срещу останалия сам срещу него Деян Лозев. В добавеното време на първата част пък отново сърбинът изби удар от фаул в гредата, за да не стане резултатът 0:2 в полза на гостите.

Около 1300 зрители се намръзнаха на "Герена", за да изпратят с освирквания своите играчи, които продължават да ги разочароват.

Само преди 20 дни Левски надигра два пъти Хасково в рамките на четири дни с 3:0 и 8:0 за Купата на България и "А" група, а днес футболистите в синьо бяха просто трагични във всяка зона на футболното игрище и само късметът ги спаси от още по-голям резил.

Точката е едва осма за тима на Хасково, който не бе записвал такива в първенството от 29-и ноември миналата година, докато за "сините" равенството е пето. Левски остава лидер на втората шестица с 35 точки, но вече има само една преднина пред Черно море.

Още в първите минути гол на Роман Прохазка бе отменен поради засада, а гостите пропуснаха да излязат напред в резултата чрез Тихомир Трифонов.

В 15-ата минута след грешка на домакините в центъра на терена, Станислав Маламов проби мощно отдясно, преминавайки през Михи Орачев и центрира към Алексиев, който отблизо прати топката в мрежата на Боян Йоргачевич. Попадението бе четвърто за него, което го прави най-резултатен за тима.

Левски - Хасково

Изненадващото е, че столичани нямаха никаква идея в играта си и не показаха дори желание да стигнат до обрат, като до 45-ата минута нямаше нито един удар към Николай Банков.

В даденото продължение гостите бяха близо до втори гол. Узунов стреля във вратата от фаул, Йоргачевич плонжира и изби топката в гредата, след което коженото кълбо стигна до Алексиев, но Йоргачевич отново изби, преди Нину да изчисти пред голлинията далеч от опасната зона.

Между двете полувремена юношите на Левски от база "Раковски"  Ивайло Сапунов и Николай Димитров (от набор 1999 г.) бяха наградени от ръководството със 100 акции за похвален жест.

Хасково изпусна Левски на "Герена" На почивката Лукаш Гикиевич замени Валери Домовчийски и още с първото си докосване стреля с глава в ръцете на Банков. Именно това бе първият удар във вратата на гостите. Последва натиск на столичани, но удари на Либан Абди и Мигел Бедоя излязоха в аут.

Луис Педро замени Божидар Краев, а Левски продължаваше да няма идея как да стигне до равенство. Все пак в 69-ата минута, при едно от поредните центрирания в наказателното поле, Аниете стреля слабо с глава в Банков, който изненадващо пропусна топката между ръцете си за 1:1. Голът бе негов осми в първенството и общо девети за сезона, като го превърна във водещ реализатор на тима в "А" група.

Хасково изпусна Левски на "Герена" Последва още по-сериозен натиск на домакините, а Банков показа класа в 79-ата минута при удар от границата на Абди, който изби в ъглов удар.

Стойчо Стоев смени Мики Орачев със Стефан Велев и защитата на "сините" стана още по-разградена. Така в 84-ата минута Лозев излезе очи в очи с Йоргачевич, но стражът с майсторство спаси. Три минути по-късно колективна грешка в защитата остави отново Деян Лозев срещу Йоргачевич. Той стреля, но сърбинът с една ръка отново спаси и запази равенството. След това пък Аниете се забави и пропиля възможност да стане герой.

Долапчиев пък с глава в следващата атака изпусна, а "сините" бяха изпратени с освирквания. Най-хубавата новина за "сините" е, че идва пауза в първенството поради европейската квалификация с Италия на 28-и март.

След това обаче предстоят два важни мача - първо домакинство на Черно море на 3-и април, като при загуба столичани ще бъдат изместени от седмото място, а няколко дни по-късно и първи полуфинал за Купата на България в Разград срещу Лудогорец. Именно битката с шампионите се оказва мачът на сезона за 26-кратните шампиони, които при подобна игра не могат да очакват нищо хубаво.

Хасково пък въпреки доброто си представяне няма шансове за оставане в елита.