"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

Торино уплаши Зенит, но твърде късно (видео)

Зенит загуби с 0:1 гостуването си на Торино, но въпреки това продължи на 1/4-финалите в Лига Европа. Тимът на Андре Вилаш-Боаш имаше аванс от два чисти гола от първия мач, който се оказа достатъчен. Единственото попадение днес отбеляза капитанът на "биковете" Камил Глик в 90-ата минута. В добавеното време домакините на няколко пъти създадоха напрежение пред вратата на Юрий Лодигин, но не успяха да се доберат до продължения.

Мачът в никакъв случай не беше зрелище. Торино беше по-активният отбор, но футболистите на Джампиеро Вентура не бързаха да рискуват, защото евентуален гол в тяхната врата на практика щеше да сложи край на интригата. Първият по-опасен удар отправи Александър Фарнеруд от фаул в 17-ата минута, но топката мина встрани от вратата. Малко след това Макси Лопе се размина с добро центриране, а в края на полувремето и Фабио Куалярела опита да изненада Лодигин, но след рикошет кълбото излезе в корнер.

Вила-Боаш бе заложил на твърде дефанзивна тактика и Зенит много рядко атакуваше. За целия мач руският тим не отправи нито един удар в очертанията на противниковата врата.

През второто полувреме головите ситуации бяха още по-малко, но след едно центриране в 90-ата минута защитникът Глик скочи най-високо и откри резултата. Италианците се хвърлиха в яростни атаки в допълнителното време, но Зенит издържа и за първи път от 7 години се класира на 1/4-финал в евротурнирите.

ТОРИНО - ЗЕНИТ 1:0 (0:0)