Волфсбург отново постави Интер на колене (видео)

Германският клуб Волфсбург елиминира италианския гранд Интер от турнира Лига Европа. Мачът-реванш от 1/8-финалите между двата тима завърши с победа за гостуващия тим на Волфсбург с 2:1. Даниел Калигиури (24) и Никлас Бендтнер (89) бяха точни за германците, докато Родриго Паласио (71) бе автор на попадението за отбора от Милано. С общ резултат от двата мача 5:2 Волфсбург продължава напред.

В 24-ата минута белгийската звезда на Волфсбург Кевин де Бройне проби отляво и центрира по земя към нахлулия в наказателното поле Даниел Калигиури, който изпрати топката в мрежата. Това обаче стана и с известна доза късмет, тъй като вратарят на "нерадзурите" Хуан Пабло Карисо едва не спаси удара.

В 71-ата минута Родриго Паласио изравни резултата. Бразилският халф Ернанес намери с отличен пас Паласио в наказателното поле на Волфсбург и аржентинецът опъна мрежата зад Диего Беналио.

В 89-ата минута обаче "вълците" реализираха втори гол и с него победиха за втори път Интер. Две резерви на Волфсбург бяха "виновниците" за това попадение. Датският нападател Никлас Бендтнер получи топката от Максимилиан Арнолд и с удар от въздуха преодоля Карисо, който може би можеше да се намеси по-добре.

Така отличният сезон на Волфсбург продължава, докато Интер поднесе поредно разочарование на своите фенове.

ИНТЕР - ВОЛФСБУРГ 1:2 (общ резултат от двете срещи 2:5)
0:1 Калигиури (24)
1:1 Паласио (71)
1:2 Бендтнер (89)