Наполи се класира напред след нули в Москва (видео)

Отборите на Динамо (Москва) и Наполи направиха 0:0 в среща реванш от 1/8-финалите в Лига Европа. Момчетата на Рафаел Бенитес се класираха напред след успеха в първия мач на Апенините. Днес двубоят беше сравнително равностоен, макар че гостите нацелиха две греди.

Срещата в Москва започна с много високо игрово темпо. Първата истинска голова възможност се появи в 11-ата минута, но късметът обърна гръб на италианския тим. Дрис Мертенс разтресе напречата греда след силен шут. В 15-ата Хосе Мария Кайехон се измъкна от засадата и под ъгъл сам срещу вратаря търкули топката по диагонала, а тя се чукна в гредата и излезе в аут. Минута по-късно кълбото беше в мрежата на Мариано Андухар, но след правилно отсъдена засада. Кристиан Маджо центрира от фаул, а Кевин Курани намери точния път към мрежата от нередовна позиция.

В 20-ата минута бившият германски национал отново насочи в мрежата, но пак при вдигнат флаг за засада. Голмайсторът закъсня да се изтегли, след което се получи красив гол с гърди, който беше анулиран справедливо. През втората част от полувремето домакините упражниха натиск. Повечето им удари обаче бяха бяха блокирани. В 38-ата минута Андухар се намеси точно след изстрел на Курани.

В началото на втората част руският състав направи повече опити да отбележи гол, но мерникът в завършващата фаза не беше прецизно настроен. В 58-ата минута Гонсало Игуаин се възползва от неправилно излизане извън наказателното поле на вратаря. Аржентинецът финтира стража на домакините, но от 18 метра стреля над вратата, опитвайки се да прехвърли върнал се назад защитник.

В 70-ата минута Курани за пореден път стреля извън целта. Германският нападател засече топката с глава и я прати метър на гредата. В края на срещата атаките на гостите от Неапол бяха по-остри, но отново без точни удари. В 83-ата Кайехон получи пас на ръба на засада, ала стреля доста слабо макар и в очертанията на вратата.