Голдън Стейт победи Атланта в дербито на лидерите в НБА

Лидерът в Западната конференция Голдън Стейт победи този в Източната - Атланта, със 114:95 в най-очаквания мач от програмата в НБА тази нощ. Въпреки отсъствието на Клей Томпсън, домакините направиха много силен мач и записаха рекордните си за сезона 39 асистенции. 12 от тях бяха на сметката на Стеф Къри, който вкара и 16 точки. За Голдън Стейт много добра игра показаха и Харисън Барнс и Андре Игуодала, които реализираха съответно 26 и 21 точки. За гостите от Атланта, които бяха лишени от услугите на най-добрия си стрелец от далечно разстояние Кайл Корвър, с по 16 точки завършиха Пол Милсап и Демаре Керъл. Победата позволи на Годън Стейт да запази първата си позиция в цялата Лига пред Атланта, докато загубата попречи на гостите да си осигурят предсрочно първа титла в дивизията от сезон 1993/94.

В най-резултатния мач от снощи Оклахома победи пред собствена публика Бостън със 122:118. Мачът се превърна в поредния рецитал на Ръсел Уестбрук, който вкара 36 точки и направи 10 асистенции за домакините. Оклахома изоставаше с 4 точки на полувремето, но след много силна игра през третата четвърт, спечелена с категоричното 40:24, успяха да обърнат хода на мача. Освен Уестбрук, с важен принос за успеха бяха центровете на "гръмотевиците" Енес Кантер и Стивън Адамс, които вкараха 22 и 14 точки съответно и взеха общо 23 борби. Антъни Мороу добави 20 точки за домакините, докато за гостите от Бостън новобранецът Маркъс Смарт записа 25 точки, а Брендън Бас и Кели Олиник добавиха по 20. В класирането и двата отбора са на осмо място в своите конференции.

Дуейн Уейд показа, че ще направи всичко възможно, за да класира тима си Маями Хийт за плейофите, след като вкара 32 точки за успеха със 108:104 над Портланд. 15 от точките на Уейд дойдоха в заключителната четвърт, а сред тях бе и кош 15 секунди преди последната сирена, с който Маями излезе напред в резултата. За домакините това бе втора поредна много важна победа срещу силен съперник след успеха над Кливланд преди дни. Решителна роля за него изиграха още Луол Денг, който вкара 24 точки (4/4 от тройката), както и словенецът Горан Драгич, който регистрира 20 точки и 11 асистенции. Поражението пък бе второ поредно за Портланд, макар че Ламаркъс Олдридж направи фантастичен двубой, вкарвайки 34 точки и взимайки 12 борби. Усилията му обаче се оказаха недостатъчни, тъй като единствено Деймиън Лилард и Арън Афлало от съотборниците му вкараха по над 10 точки - съответно 17 и 15. В подреждането в двете конференции Маями е на седмо място на Изток, докато Портланд е четвърти на Запад.