Лудогорец срещу Левски (видео+галерия)

Лудогорец и Левски ще се изправят един срещу друг в голямото дерби в 1/2-финалите за Купата на България. Това отреди тегленият днес жребий. Първата среща е в Разград на 8 април, а реваншът е насрочен за 29 април на стадион "Георги Аспарухов". В другия сблъсък Черно море ще мери сили с Локомотив (Пловдив).

Шампионите и "сините" ще имат възможност да изиграят трети и четвърти двубой помежду си през този сезон, въпреки че попаднаха в двете различни шестици на "А" група. В първата част на шампионата Левски спечели своето домакинство с 3:2, а в Разград "орлите" победиха с 1:0. Това ще е и първи сблъсък между двата тима в този турнир. Досега в първенството Лудогорец има 7 успеха, а столичани са с 3.

Лудогорец - Левски и Черно море - Локо Пд са 1/2 финалите за купата

Полуфинали за Купата на България:

Лудогорец - Левски

Черно море - Локомотив (Пловдив)

Финалът е насрочен за 28 май, като мястото на провеждане ще се определи допълнително.

Последни място сред полуфиналистите си осигуриха разградчани, които снощи разгромиха Литекс с 5:0, след като първата среща бе завършила при нулево равенство.

Турнирът за купата се превърна в приоритетна цел за Левски, защото е единственият шанс "сините" да се преборят за участие в евротурнирите. Отборът на Стойчо Стоев остана извън първата шестица в плейофите на първенството и ще се опита да спаси сезона, като вдигне отличието за 27-и път. За последно Левски спечели купата през 2007 година.

Локомотив (Пловдив) и Черно море също също ще играят във втората шестица на плейофите, но в турнира за националната купа се представят силно. "Смърфовете" елиминираха на четвъртфиналите Локомотив (София) след две победи с по 2:1, а "моряците" отстраниха с общ резултат 6:0 втородивизионния Локомотив (Горна Оряховица).