Лукойл Академик с категорична победа в Плевен

Отборът на Лукойл Академик записа нова категорична победа в Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при гостуването си на Спартак (Плевен) със 110:56 в двубой от XXII кръг от редовния сезон в родното първенство.

Димитър Димитров беше най-резултатен за „студентите” – 20 точки, Никола Драгович и Самуел Франсис добавиха съответно по 19 и 12 точки, а Тери Смит приключи с 11 точки.

Станислав Ваклинов и Васил Александров бяха най-резултатни за домакините и завършиха с по 11 точки.

Домакините от Спартак успяха да се противопоставят до известна степен на по-класния си съперник само през първите десет минути и след края на частта изоставаха с девет точки – 14:23, но до края на първото полувреме възпитаниците на Тони Дечев буквално прегазиха съперника си и се оттеглиха на почивката с комфортна преднина – 46:21.

Въпреки сериозната преднина в своя полза, гостите от Правец не намалиха темпото и продължиха да трупат аванс. След 30 минути игра Лукойл беше напред с 46 точки за 78:32, като в заключителния период Тони Дечев даде шанс за изява на всичките си състезатели, но това не промени нищо и последния съдийски сигнал прозвуча при 110:56.