Федерер взе реванш от Сепи, Надал с лесна победа

Четирикратният шампион Роджър Федерер (Швейцария) и трикратният победител Рафаел Надал (Испания) се класираха за четвъртия кръг на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 5,3 милиона долара. Поставеният под номер 2 Федерер се наложи над Андреас Сепи с 6:3, 6:4 и взе реванш за отпадането си от италианеца в третия кръг на Откритото първенство на Австралия през януари. Швейцарецът пласира 6 аса и общо 19 печеливши удара, но се възползва от само 3 от 12 възможности за пробив в 82-минутната среща.

"Не мисля, че и двамата играхме много добре в този мач. Имахме проблеми с условията, с топките. Беше трудно да контролираме ударите си. Това беше един от тези мачове, които се радваш, че е свършил", коментира миналогодишният финалист Федерер. В търсене на 50-ата си победа в надпреварата швейцарецът ще се изправи срещу представителя на домакините Джак Сок, който надделя над номер 16 Роберто Баутиста Агут (Испания) с 3:6, 6:3, 6:2 и за първи път в кариерата си достигна до четвърти кръг на турнир "Мастърс".

Третият в схемата Надал се справи без особени затруднения с американеца Доналд Йънг с 6:4, 6:2 за 80 минути, след като реализира шест пробива в подаването на съперника. Испанецът ще срещне Жил Симон в спора за място на четвъртфиналите, след като французинът елиминира квалификанта Михаел Берер (Германия) с 6:2, 7:5.

Чехът Томаш Бердих се нуждаеше от само 72 минути за успеха с 6:4, 6:2 над Стив Джонсън (САЩ). В четвъртия кръг полуфиналистът от 2013 година Бердих ще срещне сънародника си Лукаш Росол, който спаси един мачбол при трудната победа над холандеца Робин Хаазе с 6:4, 6:7(4), 7:6(3).

Номер 6 Милош Раонич (Канада) пласира 12 аса при победата над Александър Долгополов със 7:6(2), 6:4. Раонич ще търси второ поредно класиране на четвъртфинал в Индиън Уелс срещу испанския ветеран Томи Робредо, който отстрани първата ни ракета Григор Димитров с 6:4, 1:6, 7:5.