Лудогорец се развихри и направи за смях Литекс (видео)

Отборът на Лудогорец изигра най-силния си мач от началото на пролетния полусезон и разгроми Литекс на "Лудогорец арена". В мач реванш от 1/4-финалната фаза за купата на България "орлите" записаха победа с 5:0 и по този начин се класираха на 1/2-финал. Първата среща в Ловеч завърши при нулево равенство.

Попаденията в днешния двубоя бяха дело на Светослав Дяков (12), Фабио Ешпиньо (28), Александър Барт (62), Вирджил Мисиджан (82) и Даниел Абало (90).

Лудогорец демонстрира агресивен, последователен и разнообразен футбол, и не остави никакъв шанс на своя опонент.

Мачът започна с напрежение пред Владислав Стоянов, но всичко отмина благополучно за домакините, тъй като Фабио Ешпиньо подложи тялото си и предотврати опасността.

В 3-ата минута Лудогорец сътвори добра атака, която завърши със силен шут по диагонала на Михаил Александров. Вратарят на гостите Баривиейра бе заел добра позиция и успя да избие в корнер.

Първото попадение реализира Светослав Дяков в 12-ата минута. Вирджил Мисиджан проби отдясно и центрира, като топката попадна в обсега на стража Баривиейра, който не се намеси по най-добрия начин, избивайки право в краката на Дяков. В следствие на това кълбото попадна в Жуниор Кишада, който стреля. Бранител на гостите се хвърли на шпагат, но Дяков се оказа най-съобразителен и опъна мрежата.

В 28-ата минута Ешпиньо покачи с глава на 2:0 след скоростна атака и последвало прецизно центриране на Жуниор Кайсара.

В 35-ата минута само късметът спаси тима на Балъков от трето попадение. Витиня центрира отляво и центрира остро. Ешпиньо засече с глава, но топката профуча на сантиметри от левия стълб.

Втората част стартира с опасна ситуация пред вратата на разградчани. Асприля центрира към непокрития Васил Божиков, който пропусна да намали резултата, стреляйки слабо с глава от няколко метра.

В 54-ата минута Йонсен застраши стража Стоянов. Нападателят отправи изстрел и след рикошет топката премина близо до страничната греда.

В 63-ата минута Лудогорец стигна до трето попадение чрез Александър Барт. Защитникът се разписа с глава след остро центриране от фаул на Ешпиньо.

В 81-ата минута Роман Безяк пропусна да се разпише, след като бе изведен от Даниел Абало сам срещу вратаря.

Само минути по-късно Мисиджан вкара четвърто попадение, което падна след груба грешка на стража Баривиейра. Крилото на разградчани стреля отдалеч право в ръцете на вратаря, който изпусна топката и тя влезе в мрежата.

В самия край на двубоя Лудогорец направи резила на "оранжевите" пълен. Даниел Абало оформи крайното 5:0. Безяк стреля отдалеч, но топката срещна крака на испанеца и след като излъга стража на гостите, влетя в мрежата.

Лудогорец: Стоянов, Кайсара, Барт, Моци, Витиня, Александров (70-Абало), Ешпиньо, Дяков (86-Анисе), Мисиджан, Вандерсон, Кишада (74-Безяк)

Литекс: Баривиейра, Недялков (64-Руменов), Божиков, Перес, Гълъбов, Попов, Бумал (40-Колев), Малинов, Асприля, Десподов, Ангелов (46-Йонсен)