Славия вкара 5 на Хасково в последния мач от редовния сезон на "А" група

Отборът на Славия победи с 5:1 като гост Хасково в последния мач от редовния сезон на "А" група. Срещата, която бе отложена от 21-ия кръг, премина изцяло под диктовката на "белите", които не срещнаха особени проблеми с последния в класирането. С два гола се отличи Радослав Василев, а по едно попадение добавиха Петър Атанасов, Франк Мбарга и Жереми Манзоро. За домакините се разписа Димитър Алексиев.

Още в 11-ата минута гостите от София можеха да излязат напред, след като Крум Стоянов се озова сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен от стража Николай Банков. По-активната игра на Славия даде резултат в 34-ата минута, когато Радослав Василев се извиси над всичи след центриране от корнер и ефектно заби топката с глава под напречната греда.

В началото на второто полувреме Хасково изравни. При една хубава атака резервата Григор Долапчиев намери Димитър Алексиев на чиста позиция в наказателното поле и нападателят разстреля Марио Кирев.

Радостта на домакините обаче бе кратка и само пет минути по-късно Славия отново излезе напред. Василев пое топката пред наказателното поле и след като излъга защитник реализира с премерен удар с десния крак. Само две минути по-късно Петър Атанасов вкара и трети гол за "белите". При едно центриране на Василев, Жереми Манзоро отклони топката към оставения непокрит Атанасов, който без проблеми се разписа.

В 79-ата минута Славия стигна и до четвърто попадение. Резервата Франк Мбарга бе намерен непокрит от Атанасов и с мощен шут с десния крак реализира първия си гол с бялата фланелка. При удара топката се удари в горната греда и не остави никакви шансове на вратаря. В 88-ата минута гостите отбелязаха пети гол. Василев изведе Манзоро сам срещу вратаря и французинът хладнокръвно реализира, след като финтира стража.

Така или иначе двата тима ще играят във втората шестица във втората част от шампионата. Славия приключи редовния сезон на девета позиция с 23 точки. Хасково пък е на дъното с едва седем точки. Спасението за тима на Емил Велев е на цели 13.