Добро начало за Селби в Уелс

Действащият световен шампион в снукъра Марк Селби загуби първия фрейм срещу Майкъл Холт, но след това спечели четири поредни и се класира за 1/8-финалите на турнира World Grand Prix в Ландидно, Уелс. Така 31-годишният англичанин ще срещне в следващата фаза на надпреварата своя сънародник Мартин Гулд, който отстрани с 4:1 части Алън Макманъс.

Холт взе първата партия, като най-добрата му серия бе от 42 точки. След това обаче имаше солов рецитал на Селби. Веселяка от Лестър блесна с брейкове от 110, 95 и 68 точки и така стигна до победата.

Междувременно Гулд, който има проблеми с инфекция на ухото през последните седмици, даде само партия на Макманъс. Англичанинът реализира най-добри серии от 59 и 71 точки. Успех с 4:1 части записа и Стивън Магуайър, който се наложи срещу Гуодон Сяо. Шотландецът демонстрира великолепна игра и завърши срещата с брейкове от 108, 122, 60 и 52 точки. На 1/8-финалите Магуайър ще срещне Шон Мърфи или Питър Ебдън. Тъй като надпреварата World Grand Prix не е от ранкинг системата, то Стивън Магуайър ще трябва да се бори за запазване на мястото си в Топ 16 на следващите два турнира - The Players Championship и China Open. Така той ще си осигури участие на световното първенство в "Крусибъл" през парил.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ДО МОМЕНТА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!