Прокобата на "Олимпико" отново застигна Рома, "вълците" вече треперят за второто място (видео)

Вторият в класирането на Серия "А" състав на Рома продължи кошмарната си серия, след като загуби с 0:2 от Сампдория на "Олимпико" в мач от 27-ия кръг на калчото.  Лоренцо Де Силвестри (60) и Луис Муриел (78) нанесоха първата загуба на "вълците" от първи ноември в първенството и първа от 11 месеца пред собствените тифози, които изпратиха любимците си с бурни освирквания.

Римляните обаче продължават да буксуват на свой терен след като записаха шест поредни равенства в първенството, а днес дори загубиха. Това е изключително неприятна промяна, след като в началото на сезона започнаха със седем поредни победи в Рим. Освен това играчите на Руди Гарсия, които мечтаеха за Скудетото загубиха за 2015 година цели 11 точки от Лацио. Вечният враг на "джалоросите" вече е на точка от Рома, докато Ювентус е напред в класирането с цели 14 точки и държи титлата в ръцете си.

Първото полувреме Франческо Тоти и компания се опитаха всичко възможно, за да стигнат до гол, но Емилиано Вивиано направи страхотен двубой и спаси всичко. Именно стражът бе избран за играч на мач.

Втората част след страхотен пробив на Самуел Ето`о топката попадна в Де Силвестри и юношата на лациалите попари около 35 000 тифози по трибуните с втория си гол за сезона. Малко по-късно Луис Муриел замени Стефано Окака и секунди след това увеличи аванса на "моряците". Това се случи след светкавична контраатака, като първо удари гредата, но след това вкара своя трети гол в пет мача за Самп.

Тифозите на "джалоросите" започнаха бурно да освиркват своите, а Сейду Кейта бе изгонен заради два жълти картона в рамките на няколко секунди в 81-ата минута. Интересното е, че нито един от тях не бе за фаул, ами първо за протест, а след това за подигравателен жест след отсъждането на рефера.

Така Синиша Михайлович записа първа победа, като треньор над Рома след седем загуби на "Олимпико" от седем мача досега. Отборът му пък вече има актив от 45 точки след третата поредна победа и е само на точка от четвъртия Наполи.

Рома пък записа първа загуба от 16 мача в калчото, но е завършил осем пъти наравно в последните девет двубоя.