Фиорентина разби мечтите на Пипо Индзаги (видео+галерия)

Кошмарният сезон за Милан начело с Филипо Индзаги продължава с пълна сила. "Росонерите" записаха осма загуба в първенството, като този път отстъпиха с 1:2 при гостуването на Фиорентина, въпреки че водеха до 84-ата минута с гол на Матия Дестро.

Голове с глава на Гонсало Родригес (84) и Хоакин (89) донесоха пълен обрат за "виолетовите" и съсипаха най-вероятно мечтите на СуперПипо да остане начело на тима и да го класира в евротурнирите. Както е известно от няколко седмици Силвио Берлускони дава ултиматум на бившия си голмайстор, но разочароващите резултати продължават един след друг.
Фиорентина разби мечтите на Милан и Пипо Индзаги
Милан остана на десето място с актив от 35 точки след 27-ия кръг, като едва 10 от тях са спечелени през 2015 година.

Виола пък бързо се съвзе след загубата с 0:4 от Лацио и записа 12-и успех за сезона, като с актив от 45 точки е на пето място в класирането и Винченцо Монтела и момчетата му продължават да се надяват да се класират сред първите три в шампионата и съответно в Шампионската лига.

Фиорентина разби мечтите на Милан и Пипо Индзаги Играчите на Индзаги изглеждаха по-свежи през първите 20 минути, като на няколко пъти пропуснаха да открият резултата след пропуски на Менес и Хонда. В 30-ата минута Хосе Басанта удари с глава гредата над Диегол Лопес. Това бе 13-ата греда за "виолетовите" през това първенство.

На почивката Хоакин се появи на мястото на Майка Ричардс и Фиорентина започна да атакува по-остро.
Въпреки това в 56-ата минута Милан поведе. Джакомо Бонавентура стреля, след което Дестро засече топката и вкара своя втори гол с екипа на "росонерите".

Фиорентина разби мечтите на Милан и Пипо Индзаги До края на срещата "виолетовите" започнаха да търсят изравняването под проливния дъжд. Чисти положения липсваха, но смяната на Хонда с Алесио Черчи разстрои играта на гостите, защото италианеца за разлика от японеца не се връщаше в защита. Така Фиорентина стигна до гол именно в тази зона. Гонзалес с глава надскочи Иняцио Абате след страхотно центриране на Хоакин и вкара своя пети гол за сезона и първи на "Франки", а десният защитник бе срещу двама противникови футболисти.

Секунди по-късно реферът Русо се контузи и бе заменен от Валери. Интересното е, че за няколко секунди, двата тима играха без рефер на терена, тъй като не си дадоха сметка, че съдията е извън тъчлинията.

Фиорентина разби мечтите на Милан и Пипо Индзаги Минута преди края пробив по лявото крило, където Абате вече бе отстъпил мястото си на Даниеле Бонера, се стигна до нов крос и Хоакин с глава препарира Лопес взривявайки трибуните и съсипвайки и последната надежда на Индзаги да класира отбора си в евротурнирите.

Успехът пък бе първи за Фиорентина на "Франки" срещу Милан от 2005 година.