Шампионът Марек на полуфинал след измъчено 3:2 над Пирин в Разлог

Волейболният шампион на България Марек Юнион Ивкони (Дупница) се класира за полуфиналните плейофи в Суперлигата и ще продължи да защитава титлата си. Воденият от треньора Найден Найденов тим обърна и надделя много трудно и драматично като гост на Пирин (Разлог) с 3:2 (21:25, 25:18, 22:25, 25:23, 15:13) в мач №2 от 1/4-финала помежду им, игран тази вечер пред около 400 зрители в зала "Септември".

По този начин след победата си с 3:1 гейма в първата среща шампионите спечелиха плейофната серия с 2-0 победи и се класираха за полуфиналите. Там дупничани ще срещнат победителя от 1/4-финала между Арда (Кърджали) и Монтана. В полуфиналите ще се играе до 3 победи от 5 мача. В първите два мача Марек ще бъдат домакини. По предварителна програма двубоите са на 23 и 24 април (понеделник и вторник). От друга страна волейболистите на Пирин завършват на 6-то място в шампионата, което заеха след края на редовния сезон.

Домакините от Пирин на два пъти повеждаха в геймовете, а в тайбрека имаха аванс при 10:8, но все пак шампионите от Марек показаха по-силен характер и по-здрави нерви и спечелиха мача с 3:2 след 15:13, а с това и серията с 2-0 победи. Най-полезен за Марек стана центърът Борислав Апостолов с 18 точки (4 блока и 74% ефективност в атака), а Михаел Манджуков добави още 16 точки (37% ефективност в атака) за победата. За домакините от Пирин над всички бе Йордан Желязков, който игра само до средата на четвъртия гейм и реализира 22 точки (1 блок, 2 аса и 56% ефективност в атака), а Костадин Гаджанов завърши с 14 точки (5 блока!!!, 2 аса и 70% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха.

ПИРИН (РАЗЛОГ) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 2:3 (25:21, 18:25, 25:22, 23:25, 13:15)
ПИРИН: Евгени Григоров 4, Йордан Желязков 22, Боян Иванов 12, Благовест Катранджиев 12, Костадин Гаджанов 14, Мартин Палийски 6 - Петър Каракашев-либеро (Венцислав Георгиев 10, Дафин Коцаков, Мартин Кръстев)
Старши-треньор: Стоян Гунчев
МАРЕК: Гьорги Гьоргиев 6, Михаел Манджуков 16, Ангел Велков 13, Станислав Величков 9, Борислав Апостолов 18, Павел Душков 13 - Мартин Божилов-либеро (Михаил Цветанов 6, Владимир Лобутов)
Старши-треньор: Найден Найденов.

Статистика: Борислав Николов (скаутмен на Пирин)