Челси запази интригата в Англия с издънка на "Стамфорд Бридж" (видео)

Лидерът в класирането на Висшата лига на Англия Челси пропусна да се откъсне на осем точки пред втория в класирането и шампион Манчестър Сити, след като завърши наравно 1:1 като домакин на Саутхамптън. Възпитаниците на Жозе Моуриньо бяха по-добрият отбор на терена, но особено след почивката направиха сериозни пропуски пред вратата на Фрейзър Форстър.

Диего Коща откри резултата след 11 минути игра, но Челси бързо допусна изравняване. Неманя Матич фаулира Садио Мане в наказателното поле и от бялата точка Душан Тадич реализира, за да изравни резултата.

През втората част Фрейзър Форстър спаси отбора си от загуба, спасявайки последователни удари на Джон Тери и Еден Азар, а след това и шутове отдалеч на Оскар и появилия се като резерва в състава на Жозе Моуриньо Лоик Реми. Домакините имаха сериозни претенции и за дузпа в своя полза, след като Бранислав Иванович падна в наказателното поле на "светците", но реферът Майк Дийн подмина ситуацията.

Срещата започна по отличен начин за Челси, след като още в 11-ата минута Бранислав Иванович центрира в наказателното поле, където Диего Коща надскочи отбраната на гостите и с глава заби 18-ия си гол във Висшата лига от началото на сезона, за да изеведе Челси напред. Само осем минути по-късно обаче Неманя Матич фаулира Садио Мане в наказателното поле и съдията Майк Дийн посочи бялата точка. От нея Душан Тадич простреля Тибо Куртоа и изравни резултата на "Стамфорд Бридж". До края на полувремето играта бе сравнително равностойна и до промяна на този резултат не се стигна.

През втората част обаче Челси бе значително по-добрият тим на терена и създаде редица положения пред вратата на Фрейзър Форстър, които обаче вратарят на "светците" спаси и запази отбора си в мача. На няколко пъти стражът бе на мястото си в критични ситуации за отбора си, спасявайки редица удари към своята врата. В други моменти пък футболистите на домакините не успяха да уцелят вратата на съперника, като може би най-чистото такова бе на Джон Тери, който от десетина метра прати топката в аут.