Бъдещ играч на Ливърпул изригна във Франция (видео)

Нападателят на Лил Дивок Ориги вкара хеттрик за тима си при победата с 3:0 над Рен в мач от 29-ия кръг на Лига 1. Белгиецът, който от лятото ще стане футболист на Ливърпул, прекъсна серията си от 1277 минути без гол във френския шампионат по най-добрия начин и се разписа цели три пъти във вратата на бретнците.

Младият нападател откри резултата в 38-ата минута, след като се възползва от едно разбъркване при корнер и прати топката в мрежата. В 64-ата минута Педро Енрике спъна в наказателното поле Софиан Буфал и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Ориги и удвои. Осем минути по-късно белгиецът вкара и трети гол, след като засече във вратата центриране по земя на Нолан Ру.

По този начин Лил записа трета поредна победа в Лига 1 и за момента заема осмо място в класирането с 41 точки. Рен пък продължава да плува в средата на класирането с 38 точки на 11-а позиция.