Валери Божинов бележи своя пети гол в Италия

Нападателят Валери Божинов отбеляза гол при загубата на неговия Тернана при гостуването на Трапани с 2:4 в мач от 31-ия кръг на Серия "Б". Българинът се разписа в 20-ата минута, когато направи 2:2. Тогава Валери се възползва от хубаво центриране на Давиде Гаваци и с глава вкара. Преди това домакините бяха повели с 2:0 до десетата минута след попадения на Матия Араму и Давис Куриале. В 14-ата Фабио Чераволо бе намалил за гостите и шест минути по-късно Божинов изравни. След попадението българинът имаше шанс да направи и пълен обрат за тима си, но не успя. Нападателят се завърна в игра преди седмица, след като повече от месец и половина лекуваше контузия, като днес предстоя на терена 49 минути.. Това бе негов пети гол през сезона.

Малко преди почивката Трапани стигна отново до преднина с гол на Джовани Абете, а в 74-ата минута Куриале вкара втория си гол за вечерта и така оформи крайния резултат - 4:2. Българинът в състава на домакините - Павел Виданов не бе в групата за мача.

Със загубата си днес Тернана все повече се доближава до зоната на изпадащите. Тимът от Терни е с 36 точки и е само на една от зоната за плейоф за оставане и на четири от директното изпадане. Трапани не е в много по-добро положение с 37.

ТРАПАНИ - ТЕРНАНА 4:2