Нова драма за героите от Мадрид, Спайдърмен се появи и в Берлин (видео)

Отборите на Херта (Берлин) и Шалке 04 направиха 2:2 в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата, игран пред 60 хиляди зрители на "Олимпиащадион" в германската столица. Домакините на Пал Дардай на два пъти повеждаха в резултата след вратарски грешки и попадения на Енис Бен-Хатира (21) и Генке Харагучи (81). Голове на Льорой Сане (40) и Жоел Матип (90) оформиха крайния резултат за момчетата, които само преди три дни бяха на прага на чудото на "Сантиаго Бернабеу".

Тимът на Роберто ди Матео започна по-напористо. Кристиан Фукс отправи първи изстрел от далечна дистанция в четвъртата минута - в ръцете на Томас Крафт. Постепенно домакините погледнаха по-смело към вратата на Тимон Веленройтер и в 12-ата минута беше отсъдена спорна засада на Саломон Калу. В 15-ата гостите от "Фелтинс Арена" изградиха добра атака, топката стигна до наказателното поле, но нападението не завърши с шут. Минута по-късно Клаас-Ян Хунтелаар изстреля топката по диагонала от 20 метра, а съдията не видя, че Крафт избива в корнер и посочи аут.

В 21-ата минута младият вратар на "миньорите" подари гол за столичани. Валентин Щокер шутира от 22 метра, стражът на "кралскосините" не съумя да улови и поднесе топката на крака на Енис Бен-Хатира, който отблизо откри резултата. При головата радост Бен-Хатира отиде до скамейката и сложи популярната по германските терени маска на Спайдърмен. Очаквано получи жълт картон за постъпката си. В 40-ата минута Льорой Сане получи пас от Хунтелаар, навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл копна топката над вратаря и я оплете до далечната греда - 1:1.

И през втората част гостите от Гелзенкирхен владееха повече топката, но трудно създаваха положения. Опитите в атака на берлинчани бяха по-скоростни. В 55-ата минута Калу стреля от 15 метра, вратарят пак се намеси неубедително, но добавката не се получи.

Вратарят на Шалке подари и второто попадение на Херта. В 81-ата минута Валентин Щокер отправи изстрел, стражът на "04" не можа да избие надалеч и Генке Харагучи отбеляза от четири метра. В 83-ата Бенедикт Хьоведес игра с глава при корнер, а Матип не можа да отбележи от малкото наказателно поле пред празната врата. В 90-ата Матип поправи грешката си и донесе равенството на своите. Кристиан Фукс центрира, а централният защитник вкара хубав гол с глава за крайното 2:2.

Шалке е на пета позиция, а Херта се подвизава близо до битката за оцеляване - на 14-о място.

Снимки: Getty Images/Guliver