Хофе натупа Хамбургер след спорен червен картон (видео)

Отборът на Хофенхайм победи с 3:0 Хамбургер ШФ в мач от 25-ия кръг на Бундеслигата. Ключов момент в мача бе ситуацията в 20-ата минута, когато Свен Шиплок излезе сам срещу вратаря Ярослав Дробни и стражът го спъна. Зад него имаше защитник и вратарят не бе последен в отбрана, но въпреки това съдията Гюнтер Перл показа червен картон и отсъди дузпа. Зад топката застана Еуген Полански и реализира.

До края на мача домакините имаха пълно превъзходство на терена, но успяха да подпечатат победата си чак в края на двубоя. В 81-ата минута Полански отбеляза втори гол, след като бе намерен в наказателното поле от Пирмин Швиглер, а три минути преди края Себастиан Руди оформи крайното 3:0 след пас на Кевин Фоланд.

При това положение Хофенхайм се изкачи на седмо място в класирането с актив от 36 точки - на две от шестия Аугсбург. Хамбургер пък все още крета над опасната с 25 - на две от плейофите и на три от директното изпадане.