Олимпия не срещна проблеми с Левски в София (галерия)

Българският шампион Левски записа своята двадесет и трета загуба в Адриатическата лига, отстъпвайки на словенския Унион Олимпия (Любляна) с 56:78 у дома. Така кръг преди края "сините" имат баланс от 2-23, а следващата седмица гостуват на Цибона в Загреб, докато с днешния успех Олимпия подобри актива си до 14-11 и си гарантира участие в турнира Юрокъп през следващия сезон, тъй като ще завърши в Топ 6 на надпреварата.

Гостите от Словения започнаха с две добре познати у нас имена в стартовата петица – Христо Николов и бившата звезда на Левски Марко Маринович. Възпитаниците на Меми Бечирович заиграха много агресивна лична защита от самото начало и това даде резултат. След четири минути игра те вече водеха с 4:14, а в оставщите шест до края на частта допуснаха само две точки и преднината им след една четвърт бе 6:24.
Левски - Унион Олимпия
През втората част треньорът на гостите завъртя състава си и даде шанс на резервите, но шампионите на България така и не успяваха да намерят истинското си лице и да покажат възможностите си. Все пак Левски вкара 10 точки, но на полувремето губеше с 25 – 16:41.
След подновяването на играта единствената добра новина за българите бе краят на сушата от далечна дистанция. Левски вкара първата си тройка в мача след дванадесет пропуска, но Олимпия продължаваше да контролира случващото се на терена, разликата на няколко пъти надхвърли 30 точки, а след 30 минути левскарите отново изоставаха сериозно - 33:61.

През последните 10 минути Олимпия отново завъртя състава си, а играта на Левски в офанзивен план потръгна и така българите успяха да наваксат голяма част от пасива си. В крайна сметка столичани загубиха с 22 точки - 56:78.

Димитър Ангелов вкара най-много за Левски - 17 точки. Павел Иванов добави 13, а Алекс Симеонов се отчете с 11.

За гостите Ален Омич наложи истинска доминация в подкошието с 22 точки и само две пропуснати стрелби. Блаз Махкови вкара 17 точки, а Христо Николов остана с 8 точки, 7 борби, 1 асистенция и 2 отнети топки.

ЛЕВСКИ - УНИОН ОЛИМПИЯ 56:78 (6:24, 10:17, 17:29, 23:17)