Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Жалгирис пречупи ПАО за успех №100 в Евролигата

Литовският шампион Жалгирис (Каунас) постигна своята победа №100 в Евролигата, и то по какъв начин! Момчетата на треньора Гинтарас Крапикас се наложиха като домакини над шесткратния европейски шампион Панатинайкос (Атина) със 76:70, а малко повече от 9000 зрители в “Жалгирио Арена” станаха зрители на историческото постижение.

Уил Чери вкара 18 точки за триумфа на литовицте, Паулис Янкунас добави 14, а Джеймс Андерсън се отчете с 13 точки, 6 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки. Артурас Милакнис завърши с 12 точки.

Най-голямата разлика в полза на литовците бе 14 точки, преди Никос Папас да върне ПАО в мача през третата четвърт, но гърците не успяха да се преборят за пълен обрат и загубиха с шест точки разлика.

Папас бе най-резултатен за ПАО с 21 точки, включително 4 тройки. Владимир Янкович вкара 11 точки, а Естебан Батиста остана с 10. Димитрис Диамантидис разочарова с представянето си и завърши с 5 точки, 5 асистенции и 4 грешки за 25 минути игра.

Жалгирис има 4 победи и 6 загуби в група Е на Топ 16, докато гърците са с 5-5.