Цецо Соколов и Теди Салпаров в идеалния отбор на кръга в ШЛ (ВИДЕО)

Волейболните национали Цветан Соколов и Теодор Салпаров отново попаднаха в идеалния отбор (Dream Team of the Week) на кръга в Шампионската лига след мачовете-реванши от Плейофи 6 на турнира.

Цецо Соколов бе определен за най-добър диагонал на кръга, след като изигра невероятен мач при драматичната победа с 3:2 на неговия турски отбор Халкбанк (Анкара) у дома именно над руския гранд Зенит (Казан) с Теди Салпаров. Българският национал стана най-полезен за Халкбанк със страхотните 29 точки (1 блок, 3 аса и 56% ефективност в атака) за победата. Въпреки това, победата за Цецо Соколов и компания се оказа пирова, след като не можаха да се класират за финалната четворка на ШЛ в Берлин заради загубата си с 0:3 в първата среща миналата седмица. Соколов намери място в още една от класациите. Негова успешна атака от място във втория гейм зае вторo място сред Топ 5 на най-зрелищни прояви на мрежат.

От друга страна Теди Салпаров изигра поредния си много силен мач за Зенит. Българското либеро отново демонстрира отлични умения в защита и посрещане и както винаги бе един от най-емоционалните състезатели на полето. До голяма степен Салпаров улесни максимално играта на шампионите на Русия и те заслужено спечелиха два гейма, които ги класираха за финалния турнир.