Ливърпул ще трябва да преиграва, загуби и Шкъртел (видео)

Отборът на Ливърпул не успя да преодолее Блекбърн Роувърс и след нулево равенство на "Анфийлд" ще трябва да преиграва мача си от 1/4-финалите на турнира за Купата на Англия. Възпитаниците на Брендън Роджърс изпуснаха редица положения пред вратата на Ийстууд, като на два пъти и гредите помагаха на гостите да удържат резултата 0:0. Така двата тима ще трябва да преиграват мача помежду си на "Иууд Парк" след две седмици. Това определено няма да зарадва мърсисайдци, които имат тежка програма в английската Висша лига.

На два пъти домакините претендираха и за дузпа в своя полза, след като преди почивката Адам Лалана бе спънат от бранител на гостите, а през втората част Даниел Стъридж бе задържан с ръка от защитник на Блекбърн, но реферът Андре Маринър подмина и двете ситуации.

В края на второто полувреме Ливърпул наложи сериозен натиск, но така и не успя да преодолее добре структурираната отбрана на Блекбърн. Коло Туре уцели и гредата зад Ийстууд от чиста ситуация в малкото наказателно поле.

Преди това обаче и Роувърс можеха да открият резултата, след като Руди Жестед надскочи всички при едно центриране от корнер и стреля в очертанията на вратата на Симон Миньоле, но белгийският страж на мърсисайдци показа класа и спаси удара му.

Най-лошата новина за Ливърпул в целия мач пък дойде още във втората игрова минута от срещата. Тогава Мартин Шкъртел получи тежък удар с лакът в гърлото от Руди Жестед и след осемминутно прекъснване на играта за оказване на медицинска помощ, бе сменен от Коло Туре.

ЛИВЪРПУЛ - БЛЕКБЪРН 0:0
ЛИВЪРПУЛ: Симон Миньоле, Глен Джонсън, Мартин Шкъртел (10-Коло Туре), Деян Ловрен, Адам Лалана, Джордън Хендерсън, Емре Джан, Лазар Маркович (59-Марио Балотели), Филипе Коутиньо, Рахим Стърлинг, Даниел Стъридж
БЛЕКБЪРН: Ийстууд, Хенли, Баптист, Килгалън, Олсон, Уилямсън, Еванс, Конуей, Кеърни (68-Тейлър), Маршал (68-Тейлър), Жестед
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Джан (Ливърпул); Кеърни (Блекбърн)
СЪДИЯ: Андре Маринър
СТАДИОН: "Анфийлд", 43 820 зрители