Митко отново е класа (видео)

Димитър Бербатов за пореден път показа високата си класа. Митко отбеляза втория гол за неговия Монако при победата с 3:1 в гостуването на Евиан Тонон-Гайяр от 28-ия кръг на Лига 1.

Бербо се появи на терена в 19-ата минута, когато замени принудително Яник Ферейра Караско, който се контузи. В 35-ата минута българинът вкара за 2:0, след като се освободи от Джонатан Менса и технично преодоля вратаря Бенжамен Льороа, за да реализира. Преди това Антони Мартиал бе открил за монегаските. През втората част младият Лами Туре вкара и трети гол за Монако, а в края на мача Моду Сугу вкара почетното попадение за домакините.

Резултатът бе открит в 18-ата минута, когато Мартиал получи топката на скорост и след като залъга защитник, изпрати мощен шут към вратата, който нямаше как да бъде спасен от Льороа. Веднага след попадението Ферейра Караско трябваше да напусне терена, след като получи травма в глезена и вместо него се появи Бербатов. 16 минути по-късно българинът даде комфортен аванс на тима си.

В 60-ата минута при едно изпълнение на корнер топката стигна до Лайвин Курзава, който стреля към вратата, а младият Туре отклони кълбото, за да го прати за трети път във вратата на Евиан. 12 минути преди края на мача домакините успяха да върнат един гол. Ветеранът Седрик Барбоса центрира отляво и защитата на Монако остави Сугу непокрит в малкото наказателно поле, който без проблеми реализира. В самия край на мача Евиан можеше да стигне и до втори гол, но удар на Адриен Томасон бе избит с глава в гредата от Курзава.

По този начин Монако продължава да се приближава към подиума и вече има 47 точки в актива си. Третият Олимпик Марсилия е на шест точки от монегаските с 53. Бербатов пък вече има седем гола във френския шампионат. Евиан от своя страна е на 16-о място с 32 точки.