Мавродиева спечели първи медал за България в Прага

Радослава Мавродиева спечели първи медал за България на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Прага (Чехия). 27-годишната атлетка стигна до бронз в тласкането на гюле с постижение от 17.83 метра и така спечели първия си медал от голям форум. До момента Мавродиева беше участвала два пъти на шампионати на Стария континент под покрив – в Париж през 2011 г. завърши 12-а, а две години по-късно в Гьотеборг се нареди 10-а.

Досега най-силното класиране на българката на голям форум беше на Европейското първенство на открито в Хелзинки през 2012-а, когато завърши шеста. През миналата година в Цюрих се нареди 12-а във финала.

Българката пристигна в Прага с трети резултат в европейската ранглиста за сезона от 18.34 м, постигнат на националния шампионат в Добрич през февруари. Европейска шампионка в тласкането на гюле с национален рекорд на Унгария от 19.23 м стана Анита Мартон, а със среброто се окичи представителката на Беларус Юлия Леанцюк с 18.60 м.

Снимка: списание "Атлетика"

ФОТОГАЛЕРИЯ със снимки на българските атлети в Цюрих ТУК!!!