Хари Кейн продължи с головете, Тотнъм отново подгони топ 4

Нападателят на Тотнъм и проектонационал на Англия Хари Кейн продължи с отличните си изяви и днес отбеляза два гола за "шппорите" при визитата на Куинс Парк Рейнджърс, с което на практика донесе победата на отбора на Маурисио Почетино с 2:1 в лондонското дерби на "Лофтъс Роуд".

С това той увеличи головата си сметка на вече 16 гола в Премиър лийг от началото на сезона и общо 26-и във всички турнири. Раниере Сандро намали изоставането на отбора на Крис Рамзи, но това не бе достатъчно за домакините, които след поражението остават в зоната на изпадащите с 22 точки, на три зад Астън Вила. Тотнъм пък се доближи на три точки от зона Шампионска лига, където в момента "последния влак" хваща Манчестър Юнайтед с 53 т.

Кейн откри резултата в 34-ата минута с глава, след като бе оставен непокрит в наказателното поле пред Робърт Грийн при центриране на Андрос Таунзенд от пряк свободен удар. Така гостите излязоха напред в резултата и спряха устрема на своя съперник, който започна мача по-активно. На почивката обаче домакините бяха тези, които се оттеглиха с гол пасив.

След почивката гостите заиграха още по-освободено и в 68-ата минута Райън Мейсън изведе отново Кейн зад защитата на Куинс Парк Рейнджърс, за да забие младият нападател на Тотнъм 26-ия си гол от началото на сезона във всички турнири.

В 76-ата минута двама бивши футболисти на Тотнъм - Боби Замора и Раниере Сандро, разиграха отлично топката, за да отбележи бразилецът почетния гол за домакините. До края на мача обаче това бе всичко, до което домакините стигнаха до края на срещата.