Хамбург се оказа непревземаема крепост и за Борусия (Д) (видео + галерия)

След четири поредни победи в Бундеслигата Борусия (Дортмунд) беше спрян от Хамбургер ШФ в северния град в двубой от 24-ия кръг, завършвайки 0:0. Вестфалци станаха поредният от популярните тимове в първенството, които не успяват да спечелят на "Имтек Арена" този сезон, след като това вече се случи на Байер (Леверкузен), Вердер (Бремен), Байерн (Мюнхен) и Борусия (Мьонхенгладбах). Издънки срещу уж по-слабите съперници обаче направиха така, че "Шпортферайн" да бъде точно над изпадащите. С едната си точка днес пък "жълто-черните" остават далеч от евроместата.

И двата тима разочароваха и всеки друг резултат, различен от 0:0, нямаше да бъде логичен.

Хамбургер ШФ - Борусия (Дортмунд) 0:0

Голямата звезда на Борусия Марко Ройс започна като титуляр за "жълто-черните", след като се възстанови от травмата си, получена във вторник в сблъсъка с Динамо (Дрезден) от турнира за Купата на Германия. Треньорът на гостите Юрген Клоп избра да остави на пейката Чиро Имобиле, Сократис и Якуб Блашчиковски. Оливер Кирх отново действаше вдясно на защитата, а Свен Бендер зае място до Илкай Гюндоган в центъра на терена. В стартовите 11 на Хамбургер нямаше място за Рафаел ван дер Ваарт, чиято форма все върви надолу. Възстановеният от контузия Пиер-Мишел Ласога пък беше сред резервите и така и не се появи в игра.

Първата част на "Имтек Арена" обаче беше повече от скучна. Положенията се брояха на пръстите на едната ръка, като двете най-чисти бяха в рамките на няколко секунди в средата на първото полувреме. Първо Мохамед Гуейда стреля опасно по диагонал, но Роман Вайденфелер не трепна и изби. Същата ситуация, но пред другата врата, дойде веднага след това, като този път Пиер-Емерик Обамеянг се измъкна от защитата и шутира, но Ярослав Дробни също беше на мястото си.

Още в 18-ата минута наставникът на домакините Йозеф Цинбауер трябваше да направи принудителна смяна Йоан Джуру с Рони Маркос. До този момент швейцарският бранител не беше пропуснал нито секунда от началото на сезона - постижение, с което могат да се похвалят още само четирима от цялата Бундеслига.

Клоп не издържа на пасивната игра на Шинджи Кагава и на полувремето го смени с Кевин Кампъл, който взе да действа зад Обамеянг, макар в предишните си мачове за Борусия да оперираше основно по крилата. Точно словенецът отправи първия опасен изстрел за второто полувреме в 56-ата минута, като топката мина много близо до гредата. Като цяло обаче Кампъл изглежда не оправда доверието на наставника си, защото веднага след последния съдийски сигнал Клоп започна да му се кара директно на терена.

Хамбургер ШФ имаше нов възможност да поведе в 64-ата минута, когато унгарецът Золна Щийбер завъртя майсторски топката с левия крак от фал, но Вайденфелер изби с отличен плонж.

След това Борусия натика домакините в тяхната половина, но така и не създаде 100-процентова възможност. Пред Дробни се изсипаха една дузина високи топки, които бяха отразени. За последния четвърт час в игра влязоха Куба и Имобиле, но това не промени нищо.

Единственото хубаво нещо за Дортмунд днес е, че тимът се отдалечи на 7 пункта от първия изпадащ Фрайбург. След седмица "жълто-черните" приемат опасния при гостувания Кьолн, а Хамбургер ШФ ще пътува за двубой с Хофенхайм.