Берое записа историческа победа и отвори нова рана на ЦСКА, интригата става още по-жестока (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Отборът на ЦСКА допусна домакинска загуба с 0:1 от Берое в днешния мач от 21-ия кръг на "А" група. Единственото попадение в срещата реализира Аласан Н'Дайе. Халфът се възползва от центриране от пряк свободен удар и отблизо с глава опъна мрежата.

В 85-ата минута Стефан Никулич изпусна дузпа. Тони Силва бе съборен в наказателното поле от Макенджиев и главният рефер Таско Тасков отсъди най-тежкото наказание. Зад топката застана новото попълнение на тима, който бе разгадан от стража на гостите. Макенджиев успя да избие удара на тарана на "армейците".

Победата на Берое е историческа. В своята история тимът от Стара Загора нямаше успех над ЦСКА на стадион "Българска армия".

Днешното поражение на "армейците" може да заплете още повече интригата за титлата. При евентуален успех на Лудогорец срещу Левски в утрешния двубой в Разград, "орлите" ще се изравнят по точки с 31-кратния шампион на България.

От своя страна пък Берое и на теория си осигури място в първата шестица.
Берое изненада ЦСКА на "Българска Армия" Иначе днешната среща предостави доста емоции. Въпреки че няма да се запомни с кой знае колко футболни достойнства, интригата се запази до самия край. На заснежения терен двата тима заложиха на борбата, центриранията и дългите подавания.

В началните минути "червените" натиснаха своя опонент и създадоха няколко опасности. При една от тях Венцислав Василев отправи силен удар, но за късмет на гостите топката попадна в тялото на Благой Макенджиев. Берое отговори с две остри атаки, в които дейно участие взе Жуниор Мапуку. Нападателят пробва да изненада Якуб Дивиш с изстрел до диагонала, но стражът внимаваше и спаси.

Като цяло през първото полувреме "армейците" бяха по-активни, но гостите се бранеха добре. Макар че ЦСКА атакуваше по-често, Берое създаде единственото чисто голово положение. След грешка в отбраната Керкар излезе сам срещу Дивиш, но не успя да намери целта. Стражът излезе в точния момент и успя да затвори играча на тима от Стара Загора, който стреля в неговото тяло.
ЦСКА - Берое

Втората част стартира с инфарктна ситуация пред вратата на гостите. В 59-ата минута ЦСКА създаде първото си чисто положение. Венцислев Василев подаде към Милисавлевич в наказателното поле, който бе непокрит. Сърбинът шутира без да обработва топката, но не уцели очертанията на вратата.

Пет минути по-късно най-активният играч в редиците на гостуващия тим - Мапуку застраши Дивиш. Таранът преодоля отбранителния вал на "червените" и стреля, но стражът на домакините се разтегна максимално и спаси.
Берое изненада ЦСКА на "Българска Армия" В 85-ата минута Стефан Никулич пропиля идеален шанс да се превърне в герой като изпусна дузпа. Тони Силва бе съборен в наказателното поле от Макенджиев и главният рефер Таско Тасков отсъди най-тежкото наказание. Зад топката застана новото попълнение на тима, който бе разгадан от стража на гостите. Макенджиев успя да избие удара на тарана на "армейците".
Берое изненада ЦСКА на "Българска Армия" В самия край на срещата Александър Тунчев съвсем спокойно можеше да донесе една точка на своя тим, ако бе насочил кълбото с глава в мрежата, след като бе оставен непокрит на няколко метра от голлинията.

Днешната среща бе официален дебют за Марио Бъркляча.

ЦСКА - БЕРОЕ 0:1