Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Гинган и Оксер са последните полуфиналисти за Купата на Франция

Гинган и Оксер се присъединиха към Сент Етиен и Пари Сен Жермен, които още вчера си гарантираха място на полуфиналите в турнира за Купата на Франция. Днес Гинган надви с 2;1 като гост Конкарно, а Оксер елиминира след изпълнение на дузпи Брест.

Гинган поведе още в 3-ата минута с гол на Кристоф Мандан, но Гурмелон изравни за домакините в средата на първото полувреме. Победното попадение за Гинган бе дело на Клаудио Бовю.

В другия четвъртфинал тази вечер Оксер отстрани след изпълнение на дузпи друг втородивизионен тим – Брест. В редовното време и продълженията двата отбора не успяха да си отбележат гол, а при 11-метровите удари футболистите на Оксер показаха по-здрави нерви и се наложиха с 4:2.

Полуфиналите, жребият за които още не е изтеглен, ще се играят на 7 април, а финалът е на 30 май.