Черно море БАСК надигра Локо (Пловдив) с 3:0 в отложен мач от Висшата лига

Мъжкият волейболен отбор на Черно море БАСК (Варна) победи като домакин Локомотив 1926 (Пловдив) с 3:0 (25:17, 25:22, 25:23) в отложен мач от 13-ия кръг на Висшата лига.

С този успех варненци, водени от треньора Юли Тупанков, записаха 9-а победа до сега в шампионата. Така с 8 загуби и актив от 27 точки "баските" се изкачиха на 5-а позиция във временното класиране на първенството, като се доближиха на три точки до 4-ия - Ботев (Луковит). Отборът на Локомотив пък записа 6-а загуба, като с 11 победи и 32 точки заема 3-о място в таблицата.

Въпреки тригеймовата победа, успехът не дойде лесно за домакините от Черно море, като те надделяха над съперника в решителните моменти на мача. Единствено в първия гейм варненци започнаха ударно, като диктуваха изцяло играта и поведоха с 16:9. С тази голяма разлика те затвориха безпрепятствено гейма в своя полза при 25:17. В следващите две части, обаче, пловдивчани оказаха солиден отпор на домакините, като бяха равностоен съперник.

Във втората част гостите от Пловдив направиха голямо завръщане, като изоставаха с 2:8, но изравниха при 16:16. Във важния момент, обаче, след 20-та точка те не успяха да направят прелом, като варненци устояха на атаките им, затвориха и тази част след 25:22 и поведоха с 2:0. В третата част играта тръгна равностойно още от начало. Пловдивчани дори поведоха с 18:16, но за кратко. Последва ира точка за точка, като при равенството 23:23 варненци отново паказаха по-голям характер и спечелиха гейма след 25:23, а с това и мача с 3:0.