Доби Рабаджиева и Волеро с тежка загуба в плейофите на ШЛ

Волейболната националка Добриана Рабаджиева и нейният отбор Волеро (Цюрих) записаха много тежка загуба в плейофите на Шампионската лига. Доби Рабаджиева и компания паднаха като гости на турския гранд Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул) с 0:3 (21:25, 19:25, 22:25) в първи мач от Плейофи 6, игран тази вечер пред около 2500 зрители в зала "Бурхан Фелек". Втори съдия на срещата пък бе българинът Илиян Георгиев.

Срещата-реванш е следващия четвъртък (12 март) от 21,00 часа българско време в Цюрих. Воденият от треньора Драгутин Балтич тим трябва да гони задължителна победа с 3:0 или 3:1, ако иска да стигне поне до т.нар. "златен" гейм. При втори успех за волейболистките на Еджзаджъбашъ пък ще се класират за финалната четворка в Полша, където на полуфиналите ще срещнат победителя от турското дерби между Вакъфбанк (Истанбул), където играе националката Елица Василева, и Фенербахче Грундиг (Истанбул).

Доби Рабаджиева игра цял мач и завърши със скромните 6 точки (1 блок, 1 ас, 17% ефективност в атака, 47% позитивно и 29% перфектно посрещане). Най-полезна за Волеро пък бе украинката Олеся Рихлюк с 14 точки (41% ефективност в атака). За тима на Еджзаджъбашъ доминиканката Бетания Де Ла Крус реализира 15 точки (1 блок, 37% ефективност в атака, 25% позитивно и 25% перфектно посрещане), а американската националка Джорджън Ларсън-Бърбач добави още 12 точки (2 блока, 1 ас, 29% ефективност в атака, 81% позитивно и 56% перфектно посрещане) за победата.

ЕДЖЗАДЖЪБАШЪ ВИТРА (ИСТАНБУЛ, ТУРЦИЯ) - ВОЛЕРО (ЦЮРИХ, ШВЕЙЦАРИЯ) 3:0 (25:21, 25:19, 25:22)
ЕДЖЗАДЖЪБАШЪ ВИТРА: Асуман Каракоюн 1, Неслихан Демир 9, Бетания Де Ла Крус 15, Джорджън Ларсън-Бърбач 12, Мая Поляк 9, Кристияне Фюрст 5 - Гюлден Кузубашъоолу-либеро (Сейма Ерджан 1, Гьозде Йълмаз, Нилай Йоздемир)
Старши-треньор: Джовани Капрара
ВОЛЕРО: Къртни Томпсън 1, Олеся Рихлюк 14, ДОБРИАНА РАБАДЖИЕВА 6, Наталия Мамадова 7, Надя Нинкович 7, Анна Купрянова 2 - Силвия Попович-либеро (Рейчъл Санчес Перес 6, Ана Гърбач, Лаура Унтернерер)
Старши-треньор: Драгутин Балтич.