Черно море взе реванш от Левски (видео+галерия)

Носителят на Купата на България Черно море Порт Варна записа единадесетата си победа от началото на сезона в НБЛ. Възпитаниците на Драган Баич се справиха с шампиона Левски в София, печелейки с и по този начин вече имат баланс от 11-7. Столичани от своя страна са с актив от 12-6. Гостите взеха реванш за тежката загуба в "Универсиада" със 79:112 в средата на декември.

Черно море взе контрол над случващото се на терена през първата част, благодарение на Асен Великов, който буквално бе под пара срещу бившия си клуб. Капитанът на гостите реализира почти половина точки на своя отбор - 10 от общо 23, за да се стигне до 23:21 в полза на “моряците”.
Левски - Черно море ПОРТ Варна
Нещата се обърнаха през втората четвърт, когато Павел Иванов превзе двубоя. Юношата на столичани, който е и капитан на тима поразяваше коша на съперника отвсякъде и поведе своя отбор към обрат и вкара 16 точки през този период, а Левски вече бе начело на почивката - 44:47.
Гостите вдигнаха оборотите в защита след подновяването на играта и това даде резултат. Те се откъснаха напред в резултата в заключителните минути на третата част след серия от 11-4, като в тази четвърт допуснаха само 13 точки в коша си, повеждайки с 67:60 след 30 минути.

Варненци увеличиха преднината си до 10 точки в самото начало на последната част, а след това не позволиха на Левски да се върне в мача и стигнаха до победата с 90:78
Станимир Маринов вкара 18 точки и направи 7 асистенции за победителите, Асен Великов добави 16 точки, а Станислав Цонков -15. Общо петима баскетболисти на Черно море звършиха с 10 или повече точки.

За Левски Павел Иванов реализира 26, но само 3 от тях дойдоха през второто полувреме на двубоя. Алекс Симеонов и Стоян Гюроски се отчетоха с по 14 точки всеки, а Димитър Ангелов вкара 13.