Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Борусия (М) изхвърли отбор от регионална лига (видео)

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) сложи край на приказката на Кикерс Офенбах след победа с 2:0 в провинция Хесе край река Майн. Макс Крузе (52 - дузпа) и Патрик Херман (83) подсигуриха място на 1/4-финалите на елитния тим. Съставът от югозападната регионална лига (четвърто ниво в германския футбол) беше отстранил Инголщад и Карлсруе в предните кръгове и мечтаеше за място сред последните осем отбора.

През първото полувреме домакините играха смело и напористо в атака. Гостите от Гладбах рядко атакуваха и мислеха повече за защитни действия. В началото на втората част тимът на Лусиен Фавре стигна до голово предимство от дузпа след игра с ръка на Маркус Мюлер. В края на срещата Борусия вкара и втори гол чрез Патрик Херман, възползвал се от подаване на Кристоф Крамер. Въпреки загубата публиката в Офенбах остана доволна от себераздаването на своите.

Жребият за 1/4-финалите ще се тегли на 8 март.

КИКЕРС ОФЕНБАХ - БОРУСИЯ (М) - 0:2
0:1 - Крузе (52 - дузпа)
0:2 - Херман (83)

Снимки: Getty Images/Guliver