Тотнъм се съвзе от шамарите с победа над Суонзи (видео)

Тимът на Тотнъм успя да вземе глътка въздух след звучните шамари от Фиорентина (0:2) и Челси (0:2), които прекратиха кампаниите на отбора на Маурисио Почетино в Лига Европа и "Кепитъл Уан Къп" само в рамките на три дни. След двете тежки загуби, "шпорите" успяха да вземат три точки във Висшата лига след успех с 3:2 над Суонзи на "Уайт Харт Лейн". Двубоят в английската столица бе помрачен от припадъка на нападателя на гостите Бафетимби Гомис още в осмата минута на срещата. Все пак френският национал дойде в съзнание, още докато бе изкарван от терена на носилка.

Насер Шадли откри резултата за "шпорите" след седем минути игра, препарирайки Лукаш Фабиански от воле за десетия си гол от началото на сезона. Ки Сун-юен обаче възстанови равенството в 19-ата минута, малко след като съотборникът му Гомис бе изгубил съзнание и прекратил двубоя за няколко минути.

След почивката обаче Тотнъм взе своето. Райън Мейсън върна аванса на домакините с първия си гол за сезона в 51-ата минута. Той опъна мрежата на Фабиански с диагонален удар покрай шпагата на Нийл Тейлър. Само девет минути по-късно Андрос Таунзенд направи резултата 3:1 и сакаш обезсмисли последните минути на срещата. Все пак бившият играч на Тотнъм Гилфи Сигурдсон върна Суонзи в мача с гол в 89-ата минута, но това бе всичко, до което "лебедите" успяха да стигнат в този мач.

С трите точки Тотнъм продължава да не изпуска от поглед останалите отбори в битката за топ 4, събирайки 47 точки, с които изостава само на четири от Манчестър Юнайтед, но има и мач по-малко от всички свои преки конкуренти. Суонзи пък се отдалечава от местата, даващи право на участие в евротурнирите, след като е девети с 40 точки в актива си.