Добруджа излезе начело в Суперлигата

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) излезе начело във временното класиране на Суперлигата, след като навръх националния празник на България надигра у дома Нетохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (25:21, 26:24, 22:25, 25:21) в отложен мач от 14-ия кръг, игран в препълнената зала "Добротица".

Така кръг преди края на редовния сезон добричлии имат 40 точки след 13 победи и 4 загуби и са с три точки пред Монтана. Волейболистите на Нефтохимик пък са на 4-о място с 34 точки след 12 победи и 5 загуби. В последния 18-ти кръг Добруджа гостува именно на Монтана в директен сблъсък за първото място, а бургазлии са гости на ЦСКА. Срещите са в неделя (8 март) от 17,30 часа.

Преди началото на срещата всички в залата почетоха празника с националния химн, а след това двата отбора предложиха много емоционален и изпълнен с обрати мач. Най-забележителният обрат бе във втория гейм, когато гостите от Монтана водеха с 20:16, но след серия от сервиси на Костадин Стойков Добруджа достигна до 26:24 и 2:0. А в тази част домакините бяха повели с 8:2. Третият гейм предложи истинска "гонитба" в точките, като гостите от Бургас постоянно повеждаха с по три точки, за да бъдат застигани (3:0 - 3:3 - 6:3 - 8:6 - 8:8 - 12:8 - 15:15 - 18:15 - 19:19 - 19:20 - 23:20). В крайна сметка бургазлии надделяха и намалиха изостването си след 25:22. Четвъртият гейм също така бе оспорван и драматичен и всяка грешка се наказваше мигновено. В края, обаче, домакините от Добруджа успяха да се откъснат, което се оказа и решително за крайния резултат - 25:21 и 3:1.

Най-полезен за Добруджа стана Костадин Стойков с 24 точки (3 блока, 1 ас и 54% ефективност в атака), а Симеон Александров добави още 19 точки (2 блока, 59% ефективност в атака и 31% перфектно посрещане) за победата. За тима на Нефтохимик резервата Петър Христов (1 блок, 3 аса и 43% ефективност в атака) и Андрей Николов (3 блока, 48% ефективност в атака и 14% перфектно посрещане) реализираха съответно 16 и 15 точки.

ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:1 (25:21, 26:24, 22:25, 25:21)
ДОБРУДЖА 07: Георги Манчев 6, Костадин Стойков 24, Симеон Александров 19, Димитър Маринков 7, Венцислав Рагин 11, Светослав Арнаудов 5 - Христо Христов-либеро (Стефан Стоянов, Валентин Димов 1, Христо Енков)
Старши треньор: Мирослав Живков
НЕФТОХИМИК 2010: Иван Станев 3, Георги Петров 6, Стоян Златев, Андрей Николов 15, Теодор Богданов 13 Стоян Самунев 8 - Христо Велков-либеро (Костадин Николов 9, Петър Христов 16, Тодор Димитров-либеро)
Старши треньор: Николай Желязков.

Статистика: Лазар Лазаров (скаутмен на Добруджа 07)