Атланта с голям обрат срещу Хюстън

Атланта Хоукс постигна страхотен обрат при домакинството си на Хюстън Рокетс, след като навакса изоставане от 18 точки, за да стигне до победата със 104:96. “Ракетите” бяха без Джеймс Хардън, който изтърпяваше наказание, както и без Дуайт Хауърд, който е трайно контузен.

“Ястребите” зарадваха феновете във “Филипс Арина” с пета поредна победа и вече имат баланс от 48-12, докато Рокетс са с 41-19.

Обратът дойде през второто полувреме, когато Ал Хорфърд и Джеф Тийг поведоха съотборниците си към успеха. Атланта поведе с 91:90 след тройка на Тийг четири минути преди сирената и повече не даде иницативата на съперника.

Джеф Тийг вкара 25 точки и направи 6 а систенции, Ал Хорфърд остана с 18 точки, а Пол Милсап също бе на много добро ниво - 16 точки, 14 борби, 4 асистенции, 2 отнети топки и 1 чадър. Денис Шрьодер направи добро включване от пейката с 16 точки, 8 асистенции и 4 борби.

За гостите от Тексаснай-много точки вкара ветеранът Джейсън Тери - 21. Терънс Джоунс се отчете с 18, а Донатас Мотиеунас завърши с 14 точки, 8 борби, 7 асистенции и 3 отнети топки.

Феновете на Атланта освиркваха мощно всяко докосване на топката на някогашния си любимец Джош Смит, който прекара девет сезона като част от Хоукс. Крилото от своя страна на два пъти отвърна на феновете и го подканяше да замълчат, след реализирани от него тройки.