Рилски спортист с тежка загуба в ЕВРОХОЛД Балканска лига

Отборът на Рилски спортист (Самоков) регистрира едно от най-тежките си поражения през сезон 2014/15 в ЕВРОХОЛД Балканска лига, след като тази вечер възпитаниците на Росен Баровски загубиха при гостуването си на Сигал Прищина със 71:94.

Въпреки поражението, самоковци продължават напред в битката за класиране във Final Four  на надпреварата.

Жарко Ракочевич беше най-резултатен за Рилецо – 23 точки, а Антъни Гуджино и Джулиън Норфлийт добавиха съответно по 13 и 10 точки.

Джордан Хълс отбеляза 24 точки за домакините, включително 6 тройки от 7 опита, а Джулиън Мавунга добави 17 точки.

Баскетболистите на Рилски спортист започнаха много концентрирано срещата, като в нападение момчетата на Росен Барчовски демонстрираха отличен мерник от зоната за три точки и това им помогна да си осигурят комфортна двуцифрена разлика след първите десет минути – 28:15.

Вторият период започна лошо за българите след четири безответни точки за Сигал, но веднага след това Златин Георгиев се нагърби с отговорността и след два хубави пробива, разликата отново бе възстановена. Импулсът от добрите атаки на Георгиев не зарази съотборниците му, а под другия кош играчите на Сигал вдигнаха оборотите и стопиха пасива си – 26:32. Последва тайм-аут за Барчовски, но след подновяването на играта Коулс наниза две тройки и равенството бе възстановено – 34:34, а в оставащото време баскетболистите на Рилецо продължиха с безумните си грешки и на почивката вече изоставаха с осем точки – 34:42.

Третият период започна отлично за гостите от Самоков след нови две точки на Ракочевич и тройка на Гуджино, но в същото време представянето в защита бе под всякаква критика, а наказателната акция на Сигал в нападение продължаваше с пълна сила.

След 30 минути игра Рилски спортист изоставаше с 53:69, а в заключителната четвърт възпитаниците на Росен Барчовски буквално спряха да играят, докато домакините се забавляваха на терена и достигнаха до още по-изразителна преднина, за крайното 94:71

Сигал – Рилски спортист 94:71 (15:28; 27:6; 27:18; 25:19)

Сигал: Стит 6, Бавчич 10, Аземи 7, Хълс 24, Мавунга 17 (Мазреки 7, Трайковски 11, Коулс 12, Мекай, Якупи)

Рилски спортист: Милов 6, Гуджино 13, Норфлийт 10, Ракочевич 23, Георгиев 7 (Иванов, Киров 2, Илиев 5, Бозов 5)