Драгич наказа Финикс в мач с три дисквалификации (видео)

Горан Драгич наказа доскорошния си тим Финикс Сънс с 21 точки, а Маями Хийт победи у дома във Флорида със 115:98 в двубой, белязан от три дисквалификации - две за “слънцата” и една за “горещите”.

Именно словенецът бе в дъното на първото изгонване, след като понесе доста грубо нарушение от Маркийф Морис, който изхвърли Драгич извън терена през третата четвърт. По-късно през същата част Алекс Лин и Хасан Уайтсайд също бяха дисквалифицирани, след като Уайтсайд заби през украинеца, а двамата се сдърпаха моментално след това.

Драгич се отчете с 21 точки за едва 15 минути на терена. Героят на вечерта за Маями обаче бе друг - Тайлър Джонсън бе почти перфектен и завърши с 26 точки, реализирайки 3/3 от тройката, 3/3 от наказателната линия и 7/10 за 2 точки. Дуейн Уейд вкара 16 точки и направи 10 асистенции, а Уайтсайд записа поредния си “дабъл-дабъл” - 17 точки и 10 борби.

Пи Джей Тъкър и Ерик Бледсоу вкараха по 20 точки за Сънс, като Тъкър овладя и 14 борби.Общо шестима играчи на гостите завършиха с двуцифрен точков актив.

Маями има 26 победи и 33 загуби след този успех, докато Финикс е с баланс от 31-30.