Левски издъхна след почивката и регистрира нова загуба в Адриатическата лига

Българският шампион Левски допусна поредна загуба в Адриатическата лига, след като тази вечер възпитаниците на Константин Папазов отстъпиха при домакинството си на Игокеа със 77:92 в двубой от програмата на XXIII кръг.

Павел Иванов беше най-резултатен за българите с 28 точки, а Алекс Симоенов и Стоян Гюроски добавиха съответно по 21 и 16 точки.

Въпреки сериозните кадрови проблеми в селекцията на Левски, българския шампион започна добре двубоя и в средата на първата част поведе с 13:10 след отлични изяви на Иванов и Симеонов. Последваха минути, в които и двата отбора допуснаха много неточности в играта си, но баскетболистите на Игокеа коригираха по-бързо представянето си и стигнаха до изравняване – 19:19. Все пак, отборът на Левски приключи периода с аванс от три точки – 22:19, като това дойде благодарение на Джими Хънт, който наниза тройка със сирената.

Българите поведоха с пет точки още на старта на вторите десет минути след красив пробив на Гюроски, но Джоунс охлади ентусиазма на домакините с тройка, а след грешка на Ивков, Царевич също се разписа и Игокеа изравни – 26:26. Въпреки пропуските в защита, българите демонстрираха отлични индивидуални качества в атака, които ги задържаха в мача след пробиви на Павел Иванов и Карамфилов. Проблемите за Левски се задълбочиха, след като и резултатността в нападение също спадна рязко, докато гостите си правеха каквото искат и заслужено се оттеглиха на почивката с двуцифрена разлика в своя полза – 47:37.

Второто полувреме започна с размяна на точни атаки и към двата коша, което бе изцяло в полза на Игокеа, тъй като разликата в резултата продължи да се движи в рамките на 10-12 точки. След 30 минути игра резултата бе 57:69 в полза на гостите, като в началото на заключителния период Алекс Симеонов вкара в две поредни атаки, но след това Хеслип, Йорович и Джоунс нанизаха по една тройка за 80:61. Това напълно уби интригата, като в оставащите пет минути двата отбора просто доиграваха двубоя, а последния съдийски сигнал прозвуча при 77:92 в полза на гостите.

Левски – Игокеа 77:92 (22:19; 15:28; 20:22; 20:23)

Левски: Карамфилов 3, Симеонов 21, Хънт 9, Иванов 29, Оандие, Ивков, Минчев, Гюроски 16, Николов

Игокеа: Предич, Хеслип 35, Йорович 11, Кнежевич, Милошевич 12, Царевич 5, Радукич, Бунич 10, Катнич 7, Зловарич, Джоунс 12