Бока продължава с победите в Аржентина

Бока Хуниорс постигна трета победа от началото на първенството на Аржентина и заедно с още два отбора оглавява класирането с пълен актив от 9 точки. Бока се наложи с 1:0 на собствен терен над Атлетико Рафаела, а Джонатан Калери вкара единствения гол в 18-ата минута.

Росарио Сентрал се наложи над новаците от Крусеро дел Норте с 1:0 в събота, а Естудиантес също като гост удари Химнасия Ла Плата. Така Росарио и Естудиантес също са с пълен актив от 9 точки и поделят лидерската позиция.

Велес Сарсфийлд може да се присъедини към тях, ако днес победи като гост Нюелс Олд Бойс. Шампионите от Расинг се наложиха с 2:1 на собствен терен над новаците от Темперели. Маркос Акуня в 5-ата минута и набиращият скорост Густаво Боу в 18-ата дадоха два гола аванс на Расинг, а Хавиер Гърбец върна един гол за Темперели. За Расинг това е първа победа и с 4 точки те заемат 14-о място.

Ривър Плейт заедно с Архентинос Хуниорс и Индепендиенте поделят 4-6 място с по 7 точки. Ривър се наложи с 2:1 като гост над Белграно с два гола на Родриго Мора. За първи път през тази година Аржентинската федерация по футбол реши да увеличи местната първа лига на 30 отбора.