100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4 /почивка/

Ирландия победи Англия и направи важна крачка към защитата на титлата си

Отборът на Ирландия върви уверено към защита на титлата си в най-престижния турнир по ръгби- Шестте нации, след като в третия кръг се наложи над Англия. Ирландците размазаха Англия с 19:9 на Авива Стейдиъм в Дъблин.

Роби Хеншоу реализира едно есе през второто полувреме за ирландския състав, а Джони Секстън реализира наказетелен удар, което беше достатъчно за даде аванс на домакините. Джордж Форд пък реализира всички точки за англичаните, като два пъти беше точен от наказателен удар и веднъж от ждроб.

Победата е трета за Ирландия от три мача или общо 10-а поредна победа. С по 4 точки 2-ото място за момента си поделят Англия, за която това беше първо поражение, както и Уелс, който надви Франция с 20:13.