Кристиан Тейо разкова Спортинг

Отборът на Порто зарадва своите привърженици, като надигра вечния враг Спортинг (Лисабон) в голямото дерби на Португалия. Двата тима се изправиха един срещу друг в среща от 23-ия кръг на местното първенство и домакините на "До Драгао" се наложиха с 3:0.

И трите гола в мача отбеляза Кристиян Тейо. Юношата на Барселона даде преднина на "драконите" в 31-ата минута след като Джаксън Мартинес по невероятен начин с пета го изведе зад защитата на съперника, а испанецът хладнокръвно реализира за 1:0. В 58-ата минута двамата повториха упражнението като отново Мартинес пусна извеждащ пас за Тейо, а той заби втори гол за своя тим. В 83-ата минута отново Тейо довърши съперника с трети гол за класическото 3:0.

С тази победа Порто събра актив от 55 точки и се приближи на 4 от лидера в класирането Бенфика. Спортинг пък вече сериозно изостава в битката за титлата и се намира на 3-ото място в таблицата с 47 точки.